Kutlu Doğum Haftası Programı 2011

Kutlu Doğum faaliyetleri kapsamında Ömer Döngeloğlu’nun anlatımıyla icra edilen “Alemlere Rahmet Hz.Muhammed(s.a.v)” başlıklı program Beyazıt Camii İmam Hatibi Suat Gözütok’un Kur’an Tilaveti ve “Büşra Lene” kasidesini okuması ile başladı.

Osmanlı Eğitim ve Kültür Derneği adına bir konuşma yapan Ahmet Hüsrev Adiloğlu, tüm Müslümanların ‘En Güzel Örnek’ olan şefkatli Peygamberini yeniden tanıma, yeniden ‘hayırlı bir ümmet‘ olmanın heyecanı içerisinde olduklarını belirtti.

2005’te gerçekleşen karikatür krizi ile, içindeki krizi dışa vuran batı medeniyetinin karikatürize olmuş hali, bizlere medeniyetin beşiği Medine’yi tanıma ve Peygamber Efendimiz Aleyhissalatü Vesselam’a yakınlaşma ihtiyacını, kuvvetli bir surette hissettirdiğini söyledi.

Son yıllarda, giderek yoğunluğu artan Kutlu Doğum Haftası faaliyetleri, bunun açık bir yansıması olduğunu belirtti.

Yeni ve tesirli projelerle Efendimizi, günümüz imkanlarını kullanarak tüm dünyaya tanıtmak, anlatmak artık mümkün. Bu yöndeki çalışmaları da teşvik ediyor, destekliyoruz diyerek sözlerine son verdi.

Daha sonra mikrofon’u alan Döngeloğlu eşsiz anlatımıyla katılımcıları adeta Saadet Asrı’na götürdü. Yapılan hatimlerin duası ile program sona erdi.